Motýlek > O školce > Spolupráce

Spolupráce

Rodina je pro dítě základní institucí a nejdůležitějším vychovatelem, za výchovu dítěte nese odpovědnost. Mateřská škola na rodinné výchově staví, doplňuje ji. V zájmu rovnoměrného  rozvíjení dítěte je spolupráce mateřské školy s rodinou nejvýznamnější, je hlavním pilířem činnosti mateřské školy pro individuální rozvíjení každého dítěte.

Spolupráce tedy probíhá:

s rodiči
v každodenním osobním kontaktu pí. učitelek a rodičů, dále na třídních schůzkách a v individuálních konzultačních dnech rodičů v mateřské škole, při akcích školy a také na úrovni samostatného registrovaného Sdružení rodičů a přátel školy voleného sedmičlenného výboru rodičů

s Pedagogickopsychologickou poradnou v Ústí nad Labem - Krásné Březno
pravidelně spolupráce při posuzování školní zralosti dětí - mimo jiné i osobními návštěvami kmenové psycholožky v naší škole a její pozorování samostatného projevu dětí v jednotlivých činnostech

se ZŠ:
hospitacemi předškolních dětí v 1. třídách v ZŠ Husova
při vzájemných vystoupeních s hudební a taneční tématikou
návaznost naší taneční činnosti mažoretek možnost pokračování v ZŠ Husova

se zřizovatelem - Magistrátem Města Ústí nad Labem

Mezi další spolupráci můžeme řadit spolupráci s Domovy důchodců v Ústí nad Labem, s Krajským kulturním střediskem v Ústí nad Labem, spolupráci s Krajskou hygienou v Ústí nad Labem a pediatry dětí a v neposlední řadě spolupráce v rámci projektové činnosti s dalšími mateřskými školami nejen v našem regionu, ale i a s ostatními organizacemi zapojenými do projektů.

aktualizace 31. 08. 2020